Připojení k internetu
Chci se připojit k síti BakarNávod jak se připojit - krok za krokem

Jak se připojit k síti Bakar
  Pokud se chcete připojit k AP potřebujete tedy:
 - Spojit s náma jako správcem AP e-mailem,
 - Navrhneme dle tvé lokality, jestli má cenu měřit signál,
 - Provedete nějaké pokusné měření - vyplyne z něj, jak silný je signál, jaká bude potřeba anténa a tak,
 - Když se povede nastavit stabilní a dobrou linku, pošlete nám MAC* adresu vašeho síťového rozhraní,
 - Pokud se dohodneme na podmínkách připojení,
 - Zašleme Vám bezpečnostní kód a IP adresu.

O WiFi...
  Naše síť používá nejpopulárnější celosvětový standard pro bezdrátové sítě IEEE 802.11g označované také jako "Wi-Fi". Tento standard je v porovnání s ostatními technologiemi velmi rozšířený a díky přenosovým kapacitám až 108Mbit také velmi rychlý.
Máte-li zkušenosti s připojení k internetu přes telefonní linku (56kbps modem), tak asi víte, že tato rychlost a kvalita připojení není adekvátní cenám za tyto služby, kdy platíte za čas připojení. Nové technologie ADSL sice nabízejí trvale připojení 24 hod/den rychlost od 1024kb/s, ale cena od 800,-Kč/měsíc mě připadá dost vysoká za přístup k informacím. Díky bezdrátovým technologiím typu Wi-Fi jako je naše AP, můžete být připojeni do internetu 24 hod./denně. Podmínkou je být v oblasti pokrytí signálem.


 Nabídka...
  Nabízím přístup k internetu rychlostí 256 kb/s za cenu 150,-Kč/měsíc. Rychlost připojení není vhodná pro notorické stahovače, ale pro běžné stahování úplně dostačující. Nejsme  organizace která má hlavní činnost prodej internetového připojení pouze chceme nabídnout připojení k internetu za rozumnou cenu a i tím snížit náklady na připojení pro nás.

Samoinstalační sady (svépomocí)...
  Pokud zvládáte připojení sám a zajistíte si příslušné zařízení sloužící k montáži sám včetně provedení vlastní montáže je to nejednoduší varianta. Jednotlivé součásti zařízení naleznete v běžných eshopech s WiFi technikou. Po dokončení montáže zařízení je potřeba zařízení nakonfigurovat. Konfigurace se provede podle parametru mojí sítě, které Vám zašlu. Sdělíte MAC* adresu svého zařízení, které použijete pro připojení, abychom ji mohli povolit. MAC adresu zjistíte z dokumentace nebo je uvedena na zařízení. Bude Vám též přidělena neveřejná - pevná IP adresa překládaná přes NAT. Po dokončení konfigurace je kompletně zprovozněno připojení.

Na klíč ...
  Nabízíme i možnost dodat cele zařízení s provedením montáže a konfigurace. Dle ceníků v běžných eshopech je možno vypočítat přibližnou cenu komponentu. Dle dohody nakoupit a nainstalovat potřebné zařízení. Jako novinku nyní je možné použití i HW Acces Pointy s režimem client, jako klientské řešení.
* MAC adresa: Jedná se číslo, jednoznačně identifikující vaše zařízení. Bývá napsáno na spodní části vašeho zařízení, většinou je dvanáctimístné, skládá se z čísel a písmen (např.: 00:02:22:A6:0B:7A).


Několik odkazů na stránky s obchodem WiFi techniky


E-Shop CZNet
100mega.cz
Alsasoft
 

 
Mapa pravděpodobného pokrytí signálem WiFi